שעות פעילות Mon to Fri - 10.00 AM to 7.00 PM
Sat - 10.00 AM to 4.00 PM
צור קשר +10 2234567890 +10 1123456789
אימייל support@sitename.com info@sitename.com

צילום קווי ביוב

הטכנולוגיה המתקדמת באה לטובתנו גם בתחום שירותי הביוב. היום כשישנן בעיות בקווי הביוב אפשר להשתמש באמצעים מתקדמים מאד לזיהוי הבעיה לפני שמתחילים לטפל בה. הבעיה הגדולה שהייתה בעבר בטיפול בקווי ביוב התבטאה בקושי לזהות את המקור של הבעיה, אך היום באמצעות ציוד צילום מתקדם אפשר לבצע טיפול ממוקד בקווי הביוב, לפתוח סתימות באופן מדויק ולפתור בעיות במהירות וביעילות.

כיצד עובד ציוד הצילום

ציוד המשמש לצילום קווי ביוב הוא ציוד מתקדם אשר כולל מצלמה משוכללת ומסך. את המצלמה מחדירים אל תוך מערכת הביוב כשהיא יכולה להגיע עד לעומקה של הצנרת והיא משדרת את מה שקורה למסך שנמצא אצל המפעיל. המצלמה יכולה להעביר כל מידע אשר נמצא במערכת הביוב ולזהות את מקור הבעיה.

כאשר מזהה האינסטלטור את מקור הבעיה במערכת הביוב הוא יכול לבצע טיפול ממוקד. בעבר, כשעלה צורך לטפל במערכת הביוב היה האינסטלטור מבצע פירוק של המערכת שהתבטא גם בפירוק התשתית הכללית (כלומר פירוק של מדרכה או כביש) ואילו היום אפשר להימנע מפעולה זו בעזרת ציוד מתאים.

מתי משתמשים בציוד הצילום

ציוד לצילום קווי ביוב משמש בכל בעיה שלא יודעים היכן המקור שלה (כלומר שאי אפשר לראות את המקום שלה בעין רגילה) וכשרוצים להימנע מפעולות של פתיחת תשתיות שלא לצורך. אינסטלטור מיומן בעל ניסיון וציוד מתאים יוכל להפעיל אותו בכל שטח כיוון שהמצלמה עצמה גמישה מאד.

כאשר נראה שישנה בעיה במערכת הביוב הציבורית או הביתית, מומלץ מאד להזמין אינסטלטור שיש לו ציוד מקצועי לאיתור מקור הבעיה. כיוון שהבעיה בצנרת יכולה להופיע במקומות שונים חשוב מאד להשתמש בציוד צילום כשלא רואים בעין היכן הבעיה.

חיסכון בעבודה מסובכת

ציוד צילום קווי ביוב מאפשר לבצע את עבודות האינסטלציה ביעילות מירבית ובמינימום הפרעה לסביבה. כדי להגיע לצנרת הביוב יש לחפור לעברו ולהרים את התשתיות שמעל. בין אם מדובר על תשתית של מדרכה, כביש או עפר, מדובר בעבודה יקרה שיכולה גם לגרום לאי נעימות לסובבים. צילום קווי הביוב חוסך גם זמן בביצוע העבודה, גם כסף בביצוע עבודה יעילה וגם אי נעימות.

לאחר זיהוי הבעיה בביוב יכול האינסטלטור להחליט אם לבצע את הטיפול בלי לפתוח בכלל את המערכת או לשנות את הצנרת או אם לבצע החלפה של הצינור. מקרים שיזוהו כמקרים קלים כמו סתימות במערכת, יטופלו באמצעות לחץ מים גבוה או מכשיר לפתיחת סתימות ואילו מקרים שיתגלו כמסובכים כמו מקרים של צנרת פגועה יטופלו בצורה המתאימה לכך ואם יש צורך יפתחו את התשתיות כדי לבצע את הפעולה בצורה הטובה ביותר.

בחירת אינסטלטור

עבודות בצנרת הביוב מחייבות ציוד מתאים ואנשי מקצוע מנוסים. בחירת האינסטלטור המתאים יכולה להשפיע על אופן העבודה, מידת שביעות הרצון ממנה וגם על העלות של העבודה כשבעלות כוללים גם את עבודות התשתית שצריכות להיות ממוקדות ככל שאפשר.