שעות פעילות Mon to Fri - 10.00 AM to 7.00 PM
Sat - 10.00 AM to 4.00 PM
צור קשר +10 2234567890 +10 1123456789
אימייל support@sitename.com info@sitename.com

החלפת קווי ביוב

החלפת קווי ביוב מתבצעת כשישנה תקלה בצנרת או התיישנות שלה. לעתים החלפת הקו מתבצעת כחלק מעבודות תחזוקה כדי למנוע בעתיד פגיעות בקו, נזילות או השפעה של תנודות. מערכת הביוב היא מערכת מוסתרת והיא יכולה לעבור פגיעות שונות שלא במתכוון. בין הדברים אשר יכולים להשפיע על קווי הביוב יהיו:

  • התיישנות של המערכת שמובילה לקורוזיה (חלודה) או פגיעה של הצנרת עצמה.
  • סתימה או חסימה של הקו בשל פסולת שנזרקת אליו עם השנים והצטברות של שומנים.
  • תנודות ססיטמיות באזור אשר לא תמיד מורגשות על ידי בני האדם אך גורמות לתנודה בקו.
  • דליפה של החיבורים בשל היחלשות שלהם או חיבור לא מדויק מלכתחילה.
  • שבירת הצינור בשל שורשים שחודרים אליו או פלישה של חומרים אחרים בשל עבודות שהתבצעו באזור.

החלפת צנרת ביוב או תיקון

כל פגיעה במערכת הביוב יכולה להוביל לעבודות שיפוץ כשאלו יכולות להיות החלפה של כל הצנרת או שיפות חלקי. בעבר, היו מבצעים החלפת קו שלם, אך היום ישנם חומרי צנרת מתקדמים וטכניקות התקנה מתקדמות שמאפשרות לבצע את עבודות התיקון מהר יותר מבעבר ובחיסכון מקסימלי. כדי ליהנות מתיקון יעיל של קוי הביוב יש לבצע בשלב הראשון בדיקה של התקלה, להבין היכן היא ממוקמת ורק לאחר מכן לקבל החלטה כיצד לבצע את התיקון ולהתחיל בפעולה.

אבחון התקלה בקווי הביוב

בטרם מתחילים לבצע עבודות שיפוץ בקווי הביוב יש לבצע אבחון של הבעיה. לא פעם בעיות כמו נזילה מופיעות במקום אחד כשבעצם התקלה במקום אחר. הסיבות לכך יכולות להיות שונות ובעיקר כי מדובר במערכת שהיא תת קרקעית, מה שמוביל לכך שישנה גם השפעה לסוג הקרקע באזור ולבניה מסביב. כיוון שלא תמיד המקום שבו נראית התקלה הוא המקום שבו היא באמת קיימת חשוב קודם כול לבצע אבחון ואיתור של מקום התקלה.

את איתור התקלה אפשר לבצע היום באמצעות ציוד צילום מתקדם. ציוד הצילום חייב להיות מופעל על ידי אנשי מקצוע מנוסים שיודעים לזהות בדיוק היכן הבעיה. השימוש בציוד זה יכול לחסוך גם כספים רבים שמוציאים על טיפול שלא לצורך (הרי יש לחפור בכל מקום) וגם יכולים לחסוך את זמן העבודה בצורה משמעותית.

טיפול בתקלות ביוב

לאחר ביצוע אבחון מדויק של הבעיה אפשר לגשת לטפל בה. היום החלפת קווי ביוב היא פעולה פשוטה יותר מבעבר ואפשר לבצע אותה בדיוק רב ובמינימום מטרד לסביבה. המטרה של החברה שמבצעת את עבודת החלפת קווי הביוב היא לבצע את העבודה מהר ככל שאפשר תוך תיאום מול גורמים שונים בסביבה כדי לא לפגוע באורך החיים ושימוש בצנרות המתקדמות ביותר שיש. היום ישנן צנרות שמאפשרות לבצע את העבודה באופן מדויק תוך הבטחה שבמקרה שתהיה בעיה בעתיד אפשר יהיה לטפל בה בקלות.