שעות פעילות Mon to Fri - 10.00 AM to 7.00 PM
Sat - 10.00 AM to 4.00 PM
צור קשר +10 2234567890 +10 1123456789
אימייל support@sitename.com info@sitename.com

איתור נזילה סמויה

מה היא נזילה סמויה וכיצד היא נוצרת

נזילה סמויה הינה נזילה אשר מתרחשת באופן שאינו גלוי לעין האנושית. הנזילה הסמויה מתבצעת באופן תת קרקעי, שאינו גלוי מעל לפני השטח. בעקבות הנזילה מתבזבזים מים רבים, הנספרים במד צריכת המים הביתית. הנזילה יכולה להתרחש בצינורות מערכת המים הביתית, כמו גם במערכת הביוב עצמה. במרבית הפעמים הנזילה הסמויה מתרחשת משום סדקים באיטום או במערכת הובלת המים. במאמר הבא נפרט כל מה שרציתם לדעת אודות איתור נזילה סמויה.

כל מה שרציתם לדעת אודות איתור נזילה סמויה

  • מדוע חשוב לאתר נזילה סמויה: קיימת חשיבות רבה לאיתור נזילה סמויה. הנזילה עולה לצרכן משלם המיסים סכום כסף רב, אותו אף אחד אינו מעוניין להשקיע במים שלא נעשה בהם שימוש כלל. במידה ואינכם מעוניינים לבזבז סכומי כסף רבים, השקיעו באיש מקצוע אשר יאתר את הנזילה. איתור נזילה סמויה מאפשר חשיפה של מקור הבעיה, וטיפול נקודתי בה.
  • מה הם הסימנים המקדימים המצביעים על קיום נזילה סמויה: תוכלו להזמין מומחה לאיתור הנזילה לאחר שהבחנתם במספר סימנים מקדימים בעייתיים. נזילת מים סמויה לרוב מאופיינת בירידה בלחץ המים בברזים, עליה מפתיעה בסכום תשלום חשבונות המים, מים עכורים ובעלי טעם של חלודה, רטיבות בקירות והיווצרות טחב.
  • כלים לאיתור הנזילה: ניתן להבין כי מתקיימת נזילה סמויה באמצעות מעקב אחר מד המים הביתי. במידה ולא נצרכו מים לארוך הלילה, אך המד שינה את המונה, ייתכן כי מדובר בנזילה סמויה. איתור הנזילה מתבצע באמצעות מצלמות תרמו גרפיות ייחודיות. מצלמות אלו מצלמות מבעד לפני השטח, ויכולות להצביע על מיקום הנזילה התת קרקעי. כך ניתן לפתור את בעיית הנזילה מבלי לפגוע בכל מערכת המים הביתית.

 

  • כיצד מתבצע האיתור: המערכת התרמו-גרפית מורכבת ממצלמה סיב אופטית, אשר מוחדרת אל תוך צינורות הולכת המים ומאתרת את מיקום ומהות הנזילה. לאחר מכן, ניתן לתקן את התקלה בצנרת באופן נקודתי ויעיל.
  • כיצד מתבצע תיקון הנזילה: ניתן לתקן את התקלה במספר דרכים. אחת מדרכי תיקון הנזילות הנפוצות ביותר הינה החדרת בלון המנופח בלחץ ברומטרי ויוצר מעין צינור פנימי ומתפקד בתוך הצינור התקול. החומר ממנו עשוי הבלון הצינורי הינו חזק ועמיד מאוד, והדבר פותר את הבעיה שהתגלתה בתהליך איתור נזילה בצנרת.
  • גורמים מקצועיים לאיתור נזילה סמויה: איתור נזילה סמויה מחויב להתבצע בידי איש מקצוע, המוכשר לשימוש באביזרים הייחודיים הנדרשים. וודאו כי איש המקצוע עבר הכשרה לשימוש במצלמות תרמו-גרפיות, וכי הוא בעל וותק וניסיון בתחום איתור הנזילות הביתיות. במידת הצורך, בקשו לראות תעודות הכשרה ובקשו חוות דעת מחברים אשר חוו בעיה דומה.
  • האם ניתן לקבל החזר כספי עבור נזילה סמויה: בעת ביצוע איתור נזילה סמויה, התייעצו עם איש המקצוע בנוגע לאופן ההחזר הכספי. במקרים רבים, רשות המים אינה מחזירה כספים האובדים כתוצאה מנזילה סמויה שלא אותרה ותוקנה בזמן.

איתור נזילה סמויה הינה אמצעי יעיל לחיסכון בצריכת המים הביתית

אנו מקווים כי מאמר זה הבהיר את חשיבות איתור הנזילה הסמויה. כעת אתם יודעים מה הם הכלים המיועדים לאיתור הנזילה, כיצד התהליך מתבצע, כיצד מתבצע תיקון הצנרת ומי מורשה לבצעו. זכרו כי זמן עולה כסף – אל תזניחו את הנזילה הסמויה, טפלו בה בהקדם האפשרי ובאמצעות שכירת אנשי המקצוע המנוסים והאמינים ביותר.